چقدر سریلانکا را می شناسید!

سریلانکا دارنده بیشتراز 2550 سال مورخ دائمی درج شده می‌باشد , و همینطور در متن های باستانی هندی زیادی هم ذکر شده بود . یک کدام از پر اسم و رسم ترین ها رامایانا میباشد که در آن جزیره , که با تیتر لانکا به آن اشاره شده‌است , قلعه جزیره فرمانروا راوانا بود . سینهالی ها , احتمال دارد از هند شمالی , در آخرها قرن 6 پیش از به دنیاآمدن به سریلانکا وارد شدند . بودائیسم در وسط قرن 3 پیشین از ولادت معرفی شد و فرهنگ و تمدن بزرگی در شهرهایی نظیر آنورازاپورا و پلننرووا توسعه و گسترش یافت . دیگر پادشاهی های شایان توجه ولی نسبتا نو , دامبادنیا , یاپاهوآ , گمپلا , کندی و امپراطوری جافنا می‌باشند . گوشه ای در قرن 16 ام بوسیله پرتغالی ها و بعداز آن در قرن 17 ام بوسیله هلندی ها , اشغال شد . بخش های ساحلی جزیره در سال 1796 به بریتانیا واگذار شد و به یک مستعمره انگلیسی در سال 1802 تبدیل شد . کل جزیره در سال 1815 به انگلیسی ها واگذار شد . همانند سیلان , آن در سال 1948 جداگانه شد ; نامش در سال 1972 به سریلانکا تغییر تحول یافت . در ماه می سال 2009 نیروهای نظامی دولت تکان طلاق طلب ببرهای تامیل را ناکامی اعطا کرد , و به یک نزاع خشن 26 ساله که در سال 1983 آغاز شده بود پایان اعطا کرد , در فیض فصل جدیدی را در تاریخچه ی خویش آغاز کرد . کنار دریا بی پایان , بناهای دست نخورده , مردم میهمان نواز , انبوهی از فیل ها , بها های ارزان , قطار درگیر کننده , چای پر اسم و رسم و مواد غذایی خوش مزه , سریلانکا را تعریف می نمایند . مکان های پاره ای می‌باشند که‌این تعداد از به جا مانده جهانی یونسکو ( هشت ) را در چنین ناحیه ی کوچکی جای داده باشند . تمدن دو هزار و چند ساله ی سریلانکا را می توان در محل های باستانی که در آن معابد افسانه ای جزئیات خوشگل را به صورت می کشند , کشف کرد .

نکاتی درخصوص تور سریلانکا
در هنگام ورود به معابد و منزل ها در سریلانکا حتما کفش های خویش را در بیاورید . با پوشش هایی از جمله دامن کوتاه , تاپ های گشوده و . . . به معابد نروید , چون این کار توهین به حساب آورده می شود . برای طعام میل کردن , دست دادن , پول دادن , حتما از دست راست خویش به کارگیری فرمایید . اعتنا فرمایید مردمان در سریلانکا به حیوان‌ها دوچندان احترام می‌گذارند .
ارتفاع پرواز از تهران تا کلمبو نزدیک به 5/30 هست . کلمبو ۲ ساعت از تهران جلوتر است , یعنی ساعت ۱۲ در تهران متساوی ساعت ۲ در کلمبو هست .
جاذبه های تور سریلانکا
سریلانکا جاذبه های توریستی زیادی داراست که گردشگران را از سراسر دنیا به خویش جذب می‌کند , از جمله :
سواحل قشنگ و دیده نواز و درختان مدام سبز آن با ورزش های آبی رنگ دارای هیجان .
بوستان های جنگلی و حیات وحش .
اثرها باستانی و تماشای جشنواره و مراسن های یگانه و ویژه .
در حالتی‌که قصد به کارگیری از درختان را دارید سواحل جنوبی جزیره که در عین امن بودن معروفیت جهانی دارا هستند نظیر بنتوتا و اطراف گاله و همینطور ولیگاما و میریسیا و . . . را پیشنهاد می‌کنیم . ولی بنتوتا برای افرادی که مایل به انجام ورزشهای آبی رنگ هستنند مطلوب خیس است و سواحل به دور خیس مثل میریسیا برای اشخاصی که مایل به متانت بیشتر می‌باشند خوبتر میباشد .
مردمان سریلانکا , فرهنگی بشاش و جالب دارا‌هستند و بیشتر مواقع سال را با نشاط و شادی سپری می نمایند . مردمان سریلانکا آداب و رسوم جذاب و جذاب دارا‌هستند که از جمله آن رقص های متنوع محلی هست که نام های تعجب آور و شنیدنی ای دارند!
غذاهای سریلانکایی به غذاهای جنوب و جنوب شرق آسیا بخصوص جنوب هند شباهت داراست و تفائت چندانی دربین آن ها پیدا نمیکنید . این غذاها عموما دارنده پودر کاری , فلفل تند , لیمو ترش و نارگیل میباشند .

یک نظر بگذارید